Chrup Kompany. Obsługiwane przez usługę Blogger.

8th March

by - marca 08, 2018Drogie dziewczyny, matki, księgowe, bizneswoman, przedszkolanki, policjantki i wszystkie cudowne kobiety tego świata dzisiaj nasze święto.
Tworząc tego posta miałam zupełnie inne plany, wstępny szkic już miałam jednak po dzisiejszym dniu chciała bym mu nadać troszkę inny wygląd.

To że my polki jesteśmy cudownymi, wrażliwymi i ciepłymi babeczkami, które działają na 1000200% każdego dnia wie każdy. Bohaterka ( uważam że tak śmiało możemy o sobie mówić) dnia codziennego której wysiłku większość z nas nie docenia. Dzisiaj pracujemy z mężczyznami jak równy z równym, udzielamy się charytatywnie, działamy w samorządach i wspólnotach. Ogólnie prawą ręką płacimy za rachunki, lewą odkurzamy dom, prawą nogą prasujemy, lewym okiem czytamy maile a prawym doglądamy dzieci.

Wszystkie na swój sposób jesteśmy wspaniałe, ale dlaczego tak trudno przychodzi nam by się tym podzielić ?
Dlaczego wstydzimy się gdy odniesiemy sukces, większy lub mniejszy. Na stopie zawodowej lub prywatnej, wśród znajomych lub rodziny ?
Pamiętacie czasy przedszkola lub szkoły ? Każdy z nas biegł ile sił w nogach z uśmiechem od ucha do ucha by pochwalić się mamie o zdobytej szóstce z plastyki. Wspaniałe czasy nieprawdaż ?
Jeżeli na to wspomnienie robi Ci się cieplej na serduszku a na twarzy pojawia uśmiech to znak by podjąć kroki do powrotu tamtych chwil :)
Kochane zacznijmy się chwalić ! Nie jutro, nie dzisiaj nie za dziesięć lat. Nie bój się że Twój sukces przyćmi czyjś. Znajdźcie sposób by cieszyć się z waszych wspólnych sukcesów.
Udało Ci się powiesić obraz który od dawna kurzył się za kanapą? Złap za telefon i zadzwoń do koleżanki, niech wpadnie na wino wspólnie świętować Twój sukces. Dostałaś tytuł pracownika miesiąca, upiekłaś najpyszniejszy sernik bo dodałaś o jedno jajko mniej lub dostałaś komplement na temat Twojej pięknej nowej spódnicy ? Pochwal się tym, koleżance, mamie czy pani siedzącej na kasie. A może i ona szuka idealnie skrojonej spódnicy ?

Kobieta jest siłą w każdym tego zdania znaczeniu, popatrz na czarny protest. Zjednoczył nas wszystkie. Młode i te w podeszłym wieku, z miast tak samo jak z prowincji. Stanęłyśmy obok siebie jak równy z równym w ważnej dla nas sprawie. Sprawie dotyczącej naszego ciała, naszego prawa wyboru i naszego zdania.


Wspierane przez naszych mężczyzn, kolegów z pracy, braci czy szefów wyszłyśmy na ulice by wyegzekwować i zawalczyć same o nasze prawa.

Internet zalała fala zdjęć z marszów, artykułów z prasy krajowej i zagranicznej i miliony słów wsparcia. Od kobiet dla kobiet.
Jeżeli te słowa były tak budujące i wspierające podczas tak ważnej dla nas sprawy, dlaczego by nie przenieść je do życia codziennego ?


Kochane życzę wam odwagi w działaniach a jeszcze większej odwagi do podzielenia się nimi, byśmy mogły razem świętować Twój sukces.

Xo.Xo 
You May Also Like

9 komentarze

 1. Jestem dumna z tego, że jestem kobietą :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kobiety mają siłę i moc! Wazne, żebyśmy o tym pamiętały i wspólnie działały dla wspólnego dobra!

  OdpowiedzUsuń
 3. A skąd to twierdzenie, że się nie chwalimy?

  OdpowiedzUsuń
 4. Wczoraj, pracując w kwiaciarni, widziałam to męskie podejście do Dnia Kobiet :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Podoba mi się pomysł, aby chwalić się nawet najmniejszymi sukcesami. My kobiety jesteśmy zbyt skromne albo zbyt mało pewne siebie. Do dzieła:)Fajny wpis:):)

  OdpowiedzUsuń
 6. Save the Magic Moments z moich obserwacji, kobiety które mnie otaczają, w pracy w domu, u fryzjera czy w przychodni :)
  Anna Stola dokładnie tak jak mówisz jesteśmy zbyt skromne by się chwalić.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mama nawypasie - jestem tego samego zdania ! I zaczynam działać, zaczynając od swojej osoby oczywiście :) mam nadzieję że zarażę tym inne wspaniałe kobiety :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Cóż jako Polki to na pewno jesteśmy pracowite :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Krystyna Bożenna Borawska - o tak, nie da się zaprzeczyć :)
  I jesteśmy mistrzyniami w tworzeniu czegoś z niczego.

  OdpowiedzUsuń

Najpopularniejsze posty