Chrup Kompany. Obsługiwane przez usługę Blogger.

ŚWIĄTECZNA FILMOWA LISTA

by - grudnia 06, 2017

Czekając na święta. 

 

Z wiekiem ciężej jest mi wczuć się w panujący klimat świąt Bożego Narodzenia. Dziecięce lata wyczekiwania świętego Mikołaja oraz  jego orszaku  minęły zdecydowanie zbyt szybko. Obecnie moją głowę wypełnia na przemian lista gości z listą prezentów oraz menu. Szara rzeczywistość panująca za oknem zdecydowanie nie ułatwia w podniesieniu świątecznych nastrojów. Dlatego od jakiegoś czasu, co roku planuję atrakcje utrzymujące we mnie ducha nadchodzących świąt. 
Pierwszą iskierką świąteczną są oczywiście filmy świąteczne. Wczoraj na ekranie zagościł film który skradł moje serduszko i niczym Kewin sam w domu co roku wywołuje łzy wzruszenia u większości moich filmowych kompanów. Jeżeli istnieje duszyczka która nie oglądała jeszcze Love Actually, koniecznie musi to nadrobić.Kolejnym filmem jest ... KEVIN SAM W DOMU !!! Nie wiem czy istnieją jeszcze domy w których nie jest on odtwarzany w święta. Rok powstała plotka, na temat braku emisji filmu w TV. Na szczęście reakcja społeczeństwa była natychmiastowa i film jak co roku cieszył najmniejszych a czasem tez tych starszych na ekranach telewizorów. 

Jak na kobietkę przystało nie wyobrażam sobie świąt bez powiewu romantyzmu, brytyjskich ręcznie robionych sweterków oraz krajobrazu pełnego śniegu, którego obecny brak w Trójmieście bardzo mi doskwiera. Kolejnymi filmami na mojej świątecznej filmowej liście są The Holiday oraz Bridget Jones 3.
Sympatyczna, narzekająca na swoje krągłości i wiecznie zaliczająca mniejsze i większe wpadki Brytyjka na długo wpisała się na listę moich idolek. Ps. Oddała bym wszystko za ręcznie robiony wełniany, świąteczny sweterek, a wy ?

Lubię klimatyczne, pełne wzruszeń stare filmy. Takim filmem jest Jack Frost, łzy napływają mi do oczu już w pierwszych minutach filmu. Jako dziecko nauczył mnie że rodzina jest najważniejsza, należy dbać o naszych bliskich i pielęgnować nasze relacje i kontakt.
A jakie są wasze ulubione filmy świąteczne ? 

You May Also Like

0 komentarze

Najpopularniejsze posty