Chrup Kompany. Obsługiwane przez usługę Blogger.

RYANAIR DAC.

by - października 28, 2017

Moj ostatni lot na trasie EPGD ↔ EPWA !


Irlandzkie linie lotnicze, jeden z pionierów wśród tanich przewoźników krajowych i międzynarodowych.
Niestety z końcem października zamykają połączenie Gdańsk - Warszawa i w tym momencie ogromny smutek i żal ogarnia me serduszko.
Ani razu nie odbyłam tej podróży, (a latałam naprawdę w różne dni i godziny) by samolot nie był zapełniony po brzegi.
Przeglądając moją listę podróży, chyba częściej bywałam na pokładzie 737 niż w własnym aucie.
Tak wiem wiem, w żargonie lotniczym potocznie zwany "bydłowozem" nie zachęcał na początku swoim wyglądem, czystością i niekiedy personelem.
I jeszcze te wiecznie trwające loterie na pokładzie - masakra, chociaż przywoływały mi na myśl chwile z dzieciństwa gdy siadałam z dziadkami do wieczornego losowania lotto.
Co by nie było i jak źle by nie wyglądało strasznie ale to strasznie ubolewam nad skasowaniem ponad dwóch tysięcy lotów. Ryanair zmagał się z brakami w załodze, kolejnymi kłodami były strajki pilotów domagających się podwyżek. Dlaczego Ryanair przechodzi taki ciężki okres? Głównym problemem jest oczywiście $$$, linie robią wszystko by uszczuplić swoje wydatki i tym samym oferować konkurencyjne ceny. Jaki był tego efekt? Zamknięcie takich połączeń jak Gdańsk - Warszawa, Poznań - Londyn czy Porto-Kraków.
Zważywszy nawet na koszty, kupując bilet bez zniżek Ryanair VS Pendolino.

Chyba nic więcej nie trzeba dodawać, oczywiście tak jak w przypadku pociągów bilet trzeba kupić nieco wcześniej. Kalkulacja na ostatnią chwilę wypada dość słabo.
Do ostatniej chwili będę bacznie obserwować prasę, bo może jednak nie będzie tak źle i Ryanair pociągnie jeszcze do nowego roku trochę lotów. 
A tak wspominam tą prawie roczną współpracę...

Ostatni lot na trasie EPGD - EPWA linii Ryanair  możecie obserwować tutaj -> Flight Radar 24 XO.XO Chrup Kompany 

You May Also Like

0 komentarze

Najpopularniejsze posty